Меню Закрити меню Історико-генеалогічна
база даних України

Никольское

Административно-территориальное деление

Никольское (укр. Микільське) — село, центр сельского совета Светловодского района Кировоградской области.

Никольскому сельскому совету подчинены села Бугроватка и Золотаревка.

Село относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1972 год

Микільське — село, центр сільської Ради, розташоване за 30 км на південний захід від районного центру і залізничної станції Світлово дськ. Населення — 1710 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Бугруватка, Золотарівка, Напрасівка.

За колгоспом ім. 40-річчя Жовтня, центральна садиба якого міститься у Микільськоиу, закріплено 5350 га сільськогосподарських угідь, в т. ч. 4267 га орної землі. Господарство спеціалізується на вівчарстві. Розвинуте також хліборобство, де переважає вирощування озимої пшениці, кукурудзи, соняшнику. Допоміжні підприємства — консервний завод, побудований в 1972 році, олійня. За успіхи у розвитку сільського господарства орденами й медалями нагороджені 126 чоловік.

У середній школі навчаються 330 дітей, працюють 23 вчителі. Є музейна кімната, будинок культури на 500 місць, бібліотека з фондом 7320 книг, фельдшерсько-акушерський пункт, пологовий будинок, дитячий садок на 50 місць, сім магазинів, їдальня, швейна майстерня.

Партійна організація налічує 32 члени КПРС, комсомольська — 60 членів ВЛКСМ.

Засноване Микільське у 1760 році вихідцями з Орловської, Курської і Калузької губерній.

Радянську владу в Микільському встановлено в лютому 1918 року.

На фронтах Великої Вітчизняної війни воювали 389 жителів, з них 186 відзначені бойовими нагородами. На честь 203 загиблих односельців споруджено обеліск Слави. Є також пам’ятник 18 воїнам, які полягли під час визволення Микільського і Золотарівки.

Біля с. Напрасівки, в урочищах Квашипому і Печалівці, виявлені два поселення доби бронзи (II тисячоліття до н. е.). Поблизу Микільського знайдено бронзові речі ранньосло-в’янського часу (VI—VII ст. н. е.) — казан і орнаментована діадема, срібна гривна тощо.

Ваш комментарий