Меню Закрыть меню Историко-генеалогическая
база данных Украины

Вишняки

Административно-территориальное деление

Вишняки (укр. Вишняки) — село, центр сельского совета Хорольского района Полтавской области.

Вишняковскому сельскому совету подчинены села Вербино, Демина Балка, Костюки, Павленки.

Cело относится к историко-этнографическому региону Среднее Поднепровье (Надднепрянщина).

История городов и сел УССР 1967 год

Вишняки — село, центр сільської Ради, розташоване на річці Хоролі, за 3 км від районного центру, за 7 км від залізничної станції Хорол. Населення — 2455 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Вербине, Демино-Балка, Костюки, Павленки.

В селі розташований колгосп «Ленінський Шлях», який має 5093 га землі, в т. ч. 3740 га орної, 4 єлектростанції, майстерні по ремонту сільськогосподарської технікі Артіль спеціалізувті ся на виробництві яловичини.

У Вишняках восьмирічна школа, 9— 11 класи вечірньої школи, бібліотека, Будинок культури на 400 місць, будинок старих та інвалідів.

З документів відомо, що в 1618 році с. Вишняки закріплено за Вишневецькими. За ревізією 1726— 1729 pp. Вишняки належали до Хорольської сотні Миргородського полку.

У 1845 році в селі побував Т. Г. Шевченко.

В 1931 році в конкурсі на кращу сільську Раду по республіці Вишияківська сільрада зайняла перше місце. Г.І. Петровський говорив: «Хай живе Вишняківська сільська Рада та її голова Мартиненко Оришка. Побільше б нам таких Оришок, то краще б була поставлена робота на селі».

Вишняківці зберігають пам’ять про свого односельчанина І.Ф. Хмару (1936—1956), який геройськи загинув у 1956 році в Антарктиді, один з мисів якої носить його ім’я. Там встановлено обеліск «Ивану Хмаре».

Ваш комментарий